• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 09 11 13 56 38Niewątpliwie 82-letnia sieradzanka przejdzie do historii jako jedna z najstarszych złodziejek zatrzymanych przez miejscową policję. Kobieta w dniu 10 kwietnia br. skradła portfel klientce jednego z sieradzkich marketów.

O kradzieży poinformowała jedna z mieszkanek Sieradza. Kobieta robiła zakupy, za które płaciła. Portfel położyła na ladzie. Po powrocie do domu okazało się, że nie ma go w torbie. Zapamiętała, że tuż za nią stała starsza pani. Następnego dnia zgłosiła się do marketu. Liczyła na to, że ktoś odniósł portfel. Nikt się jednak nie zgłosił. W portfelu było 500 zł i dokumenty. Zgłosiła zatem kradzież na policję.  Funkcjonariusze postanowili przejrzeć monitoring. Ustalili także dokładny rysopis starszej pani. Następnie rysopis rozesłano do wszystkich patroli na terenie miasta.
Jeszcze tego samego dnia około godziny 17.00 policjanci z ogniwa patrolowego zauważyli na ulicy Piłsudskiego w Sieradzu starszą panią, której wygląd pasował do podanego wizerunku. Kobieta na widok radiowozu gwałtownie zmieniła kierunek marszu, usiłując się schować pomiędzy okoliczne bloki mieszkalne. Policjanci zawrócili i podjechali do niej. Udawała, że ich nie widzi i nie chciała się zatrzymać. Po chwili zrezygnowana wsiadła do radiowozu. Łamiącym się głosem stwierdziła, że w domu ma portfel, który skradła dzień wcześniej. Dodała, że nic z niego nie zabrała. Kilkanaście minut później w trakcie przeszukania oddała go policjantom. 82 – letnia mieszkanka Sieradza została przewieziona do komendy gdzie usłyszała zarzut kradzieży.  Nie potrafiła jednak podać powodu swojego zachowania. Dodała, że zamierzała go oddać gdyż cały czas myślała o tym zdarzeniu. Wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze - relacjonuje asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
82-letniej kobiecie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było