• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 04 12 21 32 46Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. Zanim 29-latek wpadł w ręce stróżów prawa ukrywał się przez rok w różnych miejscach.

Do zatrzymania doszło w dniu 11 kwietnia br. Mężczyznę poszukiwał Sąd Rejonowy w Wieluniu. Namierzony został na jednej z prywatnych posesji w Osieku, gmina Galewice. Pracował tam dorywczo. Kiedy zobaczył funkcjonariuszy zaczął uciekać.
Wieruszowscy stróże prawa mieli informacje, że przestępca przygotował i ukrył w lesie pojazd, którym miał zamiar kontynuować ucieczkę. Nie mogli do tego dopuścić. W celu skutecznego zatrzymania poszukiwanego w trakcie pościgu, kryminalni oddali dwa strzały ostrzegawcze z broni służbowej. To ostudziło zapędy 29-latka, który po zatrzymaniu nie krył swojego zaskoczenia i zdenerwowania. Został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Zatrzymany usłyszał również zarzut kradzieży volkswagena golfa do której doszło 22 marca 2018 roku z terenu prywatnej posesji w Osieku w powiecie wieruszowskim. Wartość skradzionego i odzyskanego pojazdu oszacowano na 6000 złotych - poinformował asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa karę 4 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było