• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 04 11 22 36 18W Rudzie policjanci odkryli domową plantację konopi indyjskich. Przy okazji okazało się, że kradnie energię elektryczną.

Jak ustalili policjanci na terenie jednej z posesji w Rudzie, gmina Wieluń znajdowała się plantacja konopi indyjskich. Była ona schowana na poddaszu.
Zaadoptowane pod uprawę pomieszczenie wyposażone było w lampy służące do naświetlania roślin, system wentylacji oraz specjalistyczne narzędzia. W budynku gospodarczym podejrzany wskazał kolejny krzak. W mieszkaniu z kolei funkcjonariusze odkryli również 16 gramów gotowej marihuany. Policjanci wykonując oględziny zwrócili uwagę na przyłącza elektryczne, które świadczyły, że w mieszkaniu mogło dochodzić do nielegalnego poboru prądu. Wezwani na miejsce pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili przypuszczenia funkcjonariuszy. Zdemontowali układy elektryczne i odcięli dopływ zasilania. Trwają ustalenia dotyczące wartości poniesionych strat - informuje asp. Katarzyna Greka, rzecznik KPP w Wieluniu.
Właściciel mini plantacji 58-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został zatrzymany. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kradzież energii elektrycznej nawet 5 lat.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było