• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 04 02 18 19 02To już drugi wypadek w krótkim czasie z udziałem motocyklisty, jaki wydarzył się na terenie powiatu sieradzkiego.

Tym razem miał on miejsce w gminie Warta w miniony poniedziałek ok. godziny 19.40. 
Rolnik dokonywał na polu oprysków. Kierował ciągnikiem rolniczym z doczepionym opryskiwaczem. Gdy dokonał oprysku jednego pasa, dojeżdżał do drogi gruntowej gdzie nawracał i ponownie wjeżdżał na pole. Przy jednym z takich manewrów nawracania, drogą gruntową jechał motocyklista. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn doszło do zderzenia motocyklisty z lancą opryskiwacza. Niestety 24 – latek prowadził  motocykl bez kasku ochronnego.  Z poważnymi obrażeniami głowy został on przewieziony do szpitala. 26 – letni traktorzysta był trzeźwy, zaś od motocyklisty została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu - informuje asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
Policja po raz kolejny apeluje do rolników o zachowanie szczególnej uwagi podczas wykonywania prac polowych, szczególnie gdy w użyciu są maszyny rolnicze. Szczególny nadzór należy sprawować na dziećmi. Rutyna w użytkowaniu maszyn rolniczych nie zwalnia od zachowani podstawowych zasad bezpieczeństwa.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było