• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 04 02 18 19 10Do niecodziennego pościgu doszło w minioną sobotę w Sieradzu. Uciekającym był 29-letni kierowca, który wcześniej stracił prawo jazdy.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 22.20 na ulicy Żabiej. Policjanci drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli volkswagena golfa. Kierujący najpierw zatrzymał się, a chwilę później zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekinier szybko wyjechał poza miasto. Chwilę później do akcji pościgowej dołączył radiowóz z Komisariatu Policji w Warcie. Ustawili się oni tak by zatrzymać rajdowca. ten jednak uderzył w niego przodem swojego pojazdu.
Mężczyzna otworzył drzwi i próbował uciekać dalej piechotą. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. W wyniku uderzenia w radiowóz dwaj policjanci odnieśli obrażenia ciała, niezagrażające ich życiu. Zostali przewiezieni do sieradzkiego szpitala, skąd po badaniach zostali zwolnieni do domu. Okazało się, że golfem kierował 29-letni mieszkaniec gminy Sieradz. Kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu, miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie główną przyczyną jego ucieczki był fakt, że miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Turku dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Resztę nocy mężczyzna spędził w policyjnym areszcie - poinformował asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
Teraz 29-latek usłyszy zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej, złamania sądowego zakazu i spowodowania wypadku drogowego.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było