• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 12 21 48 44W dniu 22 lutego 2018, godz.17:00 w Galerii Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Papierowa wycinanka  Weroniki Baśnik-Żmijewskiej".

W dniu 22 lutego 2018, godz.17:00 w Galerii Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Papierowa wycinanka  Weroniki Baśnik-Żmijewskiej".
"Weronika Baśnik-Żmijewska – 72-letnia emerytowana nauczycielka. Od zawsze marzyła o tym, aby kształcić się artystycznie, lecz pod naciskiem rodziców obrała inną drogę. Tym bardziej w dorosłym życiu dbała o to, aby jej dzieci mogły rozwijać się twórczo, sama jednak poświęcając się rodzinie nie miała czasu na realizację własnych pasji. Dopiero na emeryturze mogła w pełni rozkwitnąć jako artystka, rozwijając umiejętności w wielu technikach sztuki rękodzieła. Wycinanki zaczęła tworzyć „tak dla relaksu” i wycina je już od dwóch lat. Założyła także stronę na Facebook”u (@papierowa wycinanka), gdzie codziennie umieszcza zdjęcia swoich wycinanek, a grono fanów dopinguje ją do dalszej pracy i do pokazywania swoich dzieł nie tylko wirtualnej publiczności.  I tak oto mają Państwo możliwość zobaczyć jej pierwszą wystawę „na żywo”.
Wystawa czynna będzie do 23 marca 2018 r.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież