• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 12 20 54 16Ponad 5 kilogramów tytoniu, kilkanaście litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz linię do produkcji alkoholu znaleźli policjanci w jednej z miejscowości w powiecie wieruszowskim. Dzięki temu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który trudnił się ich produkcją i rozprowadzaniem.

Ponad 5 kilogramów tytoniu, kilkanaście litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz linię do produkcji alkoholu znaleźli policjanci w jednej z miejscowości w powiecie wieruszowskim. Dzięki temu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który trudnił się ich produkcją i rozprowadzaniem.
Zanim doszło do zatrzymania podejrzanego funkcjonariusze zatrzymali dostawczego busa, w którym znaleźli alkohol bez znaków akcyzy. Przemieszczało się w nim także trzech mieszkańców województwa łódzkiego.
Policjanci prowadząc dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że 35 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, od którego busem wracali amatorzy nielegalnego trunku, posiada przeznaczone do sprzedaży tytoń i alkohol bez znaków akcyzy. Jeszcze tego samego dnia, wieruszowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Łodzi – oddział w Sieradzu w miejscu zamieszkania 35 – latka znaleźli ponad 5 kilogramów tytoniu, kilkanaście litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz linię do produkcji alkoholu. Wartość uszczuplenia podatkowego na szkodę Skarbu Państwa to blisko 5 tysięcy złotych oraz ponad tysiąc złotych podatku VAT - poinformował asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie. 
Za popełnione przestępstwo grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było