• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 12 20 29 32Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego 2018 r. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu.

Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego 2018 r. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu.
Tegoroczna edycja spotkań została rozszerzona o wykłady i warsztaty dla młodych muzyków, które poprowadzi jeden z najlepszych akordeonistów jazzowych w Polsce pan Paweł A. Nowak.
Uwaga uczniów i słuchaczy skupi się tym razem na znaczeniu akordeonu w muzyce rozrywkowej. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:00 wykładem o historii akordeonu udokumentowanym prezentacją najciekawszych egzemplarzy instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka obejmującej ponad 300 eksponatów pochodzących z całego świata.
Po bloku wykładów połączonych z warsztatami,  o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert muzyki popularnej w wykonaniu najmłodszych adeptów akordeonistyki.
Natomiast o godzinie 18:00 na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zaprezentuje się zespół Pawła Nowaka „Almost Jazz Group”. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał, który jest podsumowaniem dotychczasowej 6 letniej działalności. Przede wszystkim usłyszymy
utwory z najnowszej płyty pt. "Fade out", której premiera odbyła się pod koniec października. Oczywiście nie zabraknie także kompozycji z płyty "Na Kaszebach", która wypełniona jest autorskimi aranżacjami znanych kaszubskich tematów. Artyści przypomną także brzmienia z pierwszej płyty Almost JG.
Każdy chętny może wziąć udział w planowanych wydarzeniach, ale na koncert „Almost Jazz Group” należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.
W tym roku, po raz pierwszy „Cyja w Sieradzu” odbywa się pod patronatem Prezydenta Sieradza. Opiekę medialną roztoczy nad przedsięwzięciem lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.
W kosztach przedsięwzięcia partycypowali organizatorzy: PSM I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz darczyńcy: Urząd Miasta Sieradza, MPWiK w Sieradzu,  NZOZ „Zdrowie”, Hotel „Wróblewscy” i Cukiernia „Michalak”.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było