• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 07 22 40 40Stary cmentarz w Sokolnikach ma już ogrodzenie. Można je było postawić dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w wysokości 5 tys. zł.

Stary cmentarz w Sokolnikach ma już ogrodzenie. Można je było postawić dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w wysokości 5 tys. zł.
Ogrodzenie to miało być gotowe już w listopadzie 2017 r. Jednak w trakcie realizacji inwestycji okazało się, że na terenie gdzie miał on stanąć w ziemi mogą znajdować się jeszcze niewybuchy z czasów II wojny światowej. Profesjonalne badania jednak niczego nie wykazały. Ostatecznie ogrodzenie wykonali pracownicy gospodarczy Gminy Sokolniki. Gmina nie utraciła też przekazanej w 2017r. dotacji i spokojnie mogła zakończyć zadanie.
Mieszkańcy Sokolnik włączyli się w realizację tego projektu. Pomogli w sprzątaniu cmentarza i z własnych środków ufundowali bramę i furtę.
Na cmentarzu, który funkcjonował od 1811r. do 1920 spoczywa ok. 5,5 tys. osób, w tym wielu zmarłych na choroby zakaźne. Staraniem mieszkańców Sokolnik obszar cmentarza jest uporządkowany, każdego roku kilkakrotnie koszona jest trawa i sprzątane śmieci. Nowe ogrodzenie pozwoli utrzymać właściwy charakter i powagę tego miejsca. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w budowie ogrodzenia i tym wszystkim, którzy pomagają w pracach porządkowych - informuje Urząd Gminy w Sokolnikach.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było