• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 06 15 05 56Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wraz z Fundacją Robinson Cruzoe i Weroniką Legacz zapraszamy na wystawę w ramach cyklu „Akademia Pasjonata”, na której zaprezentowana zostanie kolekcja 110 metalowych modeli samochodów w skali 1:43.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wraz z Fundacją Robinson Cruzoe i Weroniką Legacz zapraszamy na wystawę w ramach cyklu „Akademia Pasjonata”, na której zaprezentowana zostanie kolekcja 110 metalowych modeli samochodów w skali 1:43. Otwarcie 15 lutego o godz. 10.00.
Weronika Legacz - uczennica I LO w Sieradzu w klasie drugiej, humanistycznej. Interesuje się motoryzacją oraz muzyką hip-hopową. W wolnych chwilach lubi pomagać innym. W przyszłości chciałaby zawodowo zajmować się motoryzacją i poznawaniem jej tajników. Do życia podchodzi bardzo pozytywnie i ufnie. Lubi spotykać nowych ludzi i dużo z nimi rozmawiać. Od dwóch lat uczestniczy w zajęciach Wehikułu Usamodzielnienia, organizowanych w Sieradzu przez Fundację Robinson Crusoe.
Odkąd sięgam pamięcią, „ciągnęło” mnie do motoryzacji. Jako dziecko nie chciałam się bawić lalkami czy klockami, najwięcej radości sprawiały mi samochodziki. W domu miałam ich sporo i zajmowałam się nimi całymi dniami. Kiedy szłam z mamą przez miasto, podbiegałam do stojących pojazdów, sprawdzałam ich marki i modele. Często jeździłam też z ciocią jej zielonym „maluszkiem”. Parę razy siedziałam nawet za kierownicą - tylko siedziałam, bo do pedałów, niestety, nie dosięgałam. Im byłam starsza, tym bardziej pasjonowały mnie samochody i ich historie. Pewnego dnia w 2008 roku, będąc z mamą w sklepie, dostrzegłam czasopismo z dołączonym samochodzikiem. Mama kupiła mi je, ponieważ wiedziała, jak wiele to dla mnie znaczy. I tak, mając 8 lat, trzymałam w rękach czerwoną gazetkę z ilustracją przedstawiającą Warszawę M-20. Gazetka nosiła tytuł „Kultowe Auta PRL-u” i była pierwsza z całej serii - wspomina początki kolekcji jej autorka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież