• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2013 07 15 03 25 26Wyjątkowo duże pieniądze na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom regionu w 2018 roku przeznaczył Zarząd Województwa Łódzkiego. W tym roku jest to 5 mln zł.

Wyjątkowo duże pieniądze na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom regionu w 2018 roku przeznaczył Zarząd Województwa Łódzkiego. W tym roku jest to 5 mln zł.
Konkurs rusza w połowie stycznia br. i ma potrwać do końca lutego br. Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada obiekt wpisany do rejestru zabytków. Priorytetowo będą dofinansowywane prace lub roboty budowlane przy obiektach zagrożonych utratą wartości zabytkowych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe będzie dofinansowanie nawet do 100% całej inwestycji. Maksymalna kwota dotacji, o którą może ubiegać się wnioskodawca, nie może być większa niż 50 tys. zł.
Cieszę się, że udało nam się zabezpieczyć w budżecie województwa tak pokaźną kwotę na ratowanie najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturalnego i historycznego naszego regionu. Od właścicieli zabytków odbieramy wiele sygnałów, potwierdzających potrzebę udzielania tego wsparcia. Podkreślają często, że deklarowana przez samorząd pomoc działa w sposób inspirujący i motywujący do podjęcia decyzji o ewentualnych remontach – powiedział marszałek WŁ Witold Stępień.
Dokumenty konkursowe oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie informacyjne dostępne będą na stronie: www.lodzkie.pl (zakładka: Kultura/Ochrona zabytków/Dotacje). Informacje udzielane są pod numerem telefonu: 42/ 291 98 27.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było