• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 01 10 21 34 38Już po raz drugi w Zespole Szkół w Klonowej realizowany był projekt matematyczny dofinansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu "mPotęga" - IV edycja. Adresatami działań w projekcie byli uczniowie klas 4-7.

Już po raz drugi w Zespole Szkół w Klonowej realizowany był projekt matematyczny dofinansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu "mPotęga" - IV edycja. Adresatami działań w projekcie byli uczniowie klas 4-7. Tytuł tegorocznego projektu to "Klonowskie granie", a jego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań matematycznych uczniów, pokazanie różnych sposobów nauki tego przedmiotu oraz wzmocnienie u uczniów poczucia własnej wartości. W okresie od września do końca grudnia 2017 r. w ramach projektu na terenie szkoły zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców dotyczące wspierania dziecka w nauce matematyki.
W czasie warsztatów pokazano jak rodzice, wykorzystując codzienne sytuacje i zabawy z dziećmi mogą pomóc w uczeniu się matematyki. Podano kilka przykładów, w których dzieci wspólnie z rodzicami mogą ćwiczyć umiejętności matematyczne takie jak obliczenia kalendarzowe, zegarowe, zamianę jednostek, obliczanie powierzchni, objętości, obwodu itp. Przedstawiono również garść wskazówek i technik, które uczniowie mogą stosować podczas uczenia się matematyki. Uczniowie brali udział w konkursie na tworzenie gier komputerowych, w grze terenowej " Z tabletem poznaję swoją miejscowość", w turnieju gier planszowych i konkursie "Zagadkowy sezam". Atrakcją dla uczniów był wyjazd do Wrocławia, gdzie dzieci zwiedzały Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego bogate w eksponaty zwierząt z całego świata, szkielety różnorodnych zwierząt, bogate kolekcje owadów i ptaków. Następnie uczestniczyli w grze integracyjnej "Poszukiwacze skarbów" na terenie Stadionu Wrocław. Kolejnym punktem programu były doświadczenia i eksperymenty w "Ogrodzie doświadczeń" Humanitarium.
Z wielką radością uczniowie wykonali swoje własne perfumy, poznali odnawialne źródła energii, wykonywali różnorodne doświadczenia i eksperymenty. Na realizację projektu szkoła otrzymała kwotę 5 000 zł. Z tych pieniędzy zakupione zostały gry edukacyjne, tablety, nagrody w konkursach oraz transport na wycieczkę. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Renata Więzowska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było