• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 09 11 13 56 38Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który na trasie Sieradz- Błaszki jechał fiatem bravo mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który na trasie Sieradz- Błaszki jechał fiatem bravo mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jadącego w dziwny sposób kierowcę zauważył policjant zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Błaszkach. Kierowca fiata bravo wykonywał nieskoordynowane manewry. Co chwila gwałtownie przyśpieszał i hamował. Często zjeżdżał na pobocze, skąd odbijał na środek jezdni. Na wysokości skrętu do miejscowości Kościerzyn pomylił kierunkowskazy.
Policjant, choć był po służbie postanowił interweniować. Udało mu się przy pomocy sygnałów dźwiękowych i świetlnych nakłonić kierowcę by ten zatrzymał się na poboczu i  wysiadł z samochodu.
Gdy policjant podszedł do niego od razu wyczuł woń alkoholu. Natychmiast uniemożliwił dalszą jazdę zastawiając swoim samochodem fiata i wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Jednocześnie o  zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego. Po chwili na poboczu zatrzymał się inny kierowca, który po ustaleniu okoliczności zajścia postanowił asystować funkcjonariuszowi do czasu przyjazdu mundurowych, gdyż nietrzeźwy sprawiał wrażenie, że wolałby nie czekać na przyjazd drogówki i podjąć próbę ucieczki. Po przyjeździe mundurowych zbadano stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - poinformował asp. sztab Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.

jm

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było