• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 12 06 21 48 22Zapewnienie bezpieczeństwa na trasie szybkiego ruchu S8 było tematem narady jaka odbyła się wczoraj w Sieradzu z inicjatywy Komendanta Powiatowego w Sieradzu podinsp. Wojciecha Kuśmierka oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi mł. insp. Sławomira Sulińskiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa na trasie szybkiego ruchu S8 było tematem narady jaka odbyła się wczoraj w Sieradzu z inicjatywy Komendanta Powiatowego w Sieradzu podinsp. Wojciecha Kuśmierka oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi mł. insp. Sławomira Sulińskiego. Oprócz policjantów wzięli w niej udział także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Łodzi jak i ich lokalnych przedstawicielstw oraz przedstawiciele firm serwisowych.
Głównym tematem spotkania było usprawnienie ruchu drogowego w razie wystąpienia na przedmiotowej trasie poważnego zdarzenia drogowego, które często skutkuje kilkugodzinnym blokowaniem trasy i szybko tworzącymi się „korkami”. W trakcie dyskusji podkreślono, że w razie takiego zdarzenia kierowanie ruchu na „starą” drogę krajową 12/14 nie zawsze spełnia swoją rolę gdyż również ta trasa często się wtedy blokuje w newralgicznych punktach typu ronda czy skrzyżowania ze światłami. Ustalono, że jednym z rozwiązań jest informowanie kierowców o zdarzeniu na tyle wcześniej aby mogli wybrać trasę alternatywną. Do tego celu w przyszłości będą służyć tablice ledowe. Jednak przedstawiciele GDDKiA na chwilę obecną z przyczyn niezależnych od siebie nie byli w stanie przedstawić konkretnej daty ich wprowadzenia - relacjonuje przebieg narady asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
Ostatecznie ustalono, że już samo poinformowanie kierowców o przyczynie zatoru jak i przybliżonym czasie oczekiwania na wznowienie ruchu częściowo spełni swoją rolę. Natomiast na wiosnę przyszłego roku na trasie zostaną przeprowadzone ćwiczenia mające na celu  skrócenie czasu oczekiwania w przysłowiowym „korku” w razie zablokowania trasy.

jm

Foto: policja.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było