• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

DSC 9634aPodczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu i tym razem nie zabrakło emocjonujących tematów.

Podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu i tym razem nie zabrakło emocjonujących tematów. Wiele kontrowersji wzbudziła lokalizacja stacji telefonii komórkowej na hali WOSiR w Wieluniu, która poprzez promieniowanie elektromagnetyczne może być niebezpieczna dla zdrowia wywołując m. in. choroby nowotworowe. Zarówno mieszkańcy jak i część radnych jest przeciwna jej lokalizacji szczególnie w pobliżu szkoły. Burmistrz Paweł Okrasa zapewnia, że nie mając decyzji środowiskowej inwestor nie ma pozwolenia na budowę.
Emocje wzbudził również temat kontroli przez komisję rewizyjną poczynań burmistrza z firmą TergoPower, chcącą wybudować na terenie dawnej cukrowni elektrociepłownię na biomasę, oraz kontroli wydatków obejmujących fundusz nagród pracowniczych samorządu w latach 2015 - 2017.
Niezgodność decyzyjna radnych oraz torpedowanie działań burmistrza była tematem wystąpienia sołtysa Bieniądzic - Władysława Sudoła. Uważa on, że zaistniała sytuacja jest pośmiewiskiem oraz toruje drogę wyborczą dla potencjalnego, nowego burmistrza w osobie pana Majchera. Sołtys porównał te działania do Targowicy oraz podkreślił działanie na szkodę miasta i gminy co, jego zdaniem, powinno zostać zgłoszone do Prokuratury. Dobra wiadomością dla mieszkańców Gminy Wieluń jest podjęcie decyzji o bezpłatnej od 1 stycznia 2018 roku, dla wszystkich, komunikacji miejskiej. Pomoże to w zmniejszeniu ilości spalin na terenie miasta oraz częściowo rozładuje ruch samochodowy. Będzie to wymagało dopłat miasta do komunikacji na poziomie 1,5 mln zł. rocznie.

EM

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było