• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 12 02 07 43 42Około 400 uczniów klas VII sieradzkich podstawówek , a także ponad 300 rodziców i opiekunów oraz około  nauczycieli i pedagogów szkolnych bierze udział w projekcie "Nie dla hejtu". Realizują go wspólnie Urząd Miasta Sieradza i Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

Około 400 uczniów klas VII sieradzkich podstawówek , a także ponad 300 rodziców i opiekunów oraz około  nauczycieli i pedagogów szkolnych bierze udział w projekcie "Nie dla hejtu". Realizują go wspólnie Urząd Miasta Sieradza i Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu. Projekt realizowany jest we wszystkich szkołach podstawowych od początku bieżącego roku szkolnego. Pieniądze pozyskano z budżetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.
W trakcie realizji projketu prowadzone były warsztaty teatralne z udziałem Pat, kręcono film profilaktyczny, przygotowywano ulotki i broszury. Do uczniów skierowany był konkurs na plakat o tematyce projektu  w ramach którego siódmioklasiści wykonali ponad 80 prac. Spośród nich jury wyłoniło laureatów, których  prace zaprezentowane są podczas wystawy na dzisiejszej gali.  Niezwykłym zaangażowaniem i pomysłowością wykazały się szkoły w konkursie na „Dzień Życzliwości”. Która ze szkół w najciekawszej formie  przeprowadziła tę akcję, rozstrzygnął plebiscyt ogłoszony na stronie projektu. Ponad 25 tysięcy głosów oddanych przez internautów, to dowód na to, jak duży rozgłos przyniosły powyższe działania.
Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ze specjalistą ds. cyberprzemocy, których tematyka dotyczyła zagrożeń internetowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się w sieci. Natomiast policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii podczas prowadzonych pogadanek omawiali rodzaje przestępstw popełnianych w Internecie przez osoby nieletnie oraz związane z tym konsekwencje prawne - informuje asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
 Rodzice,  opiekunowie, a także nauczyciele i pedagodzy uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez policjanta oraz specjalistę ds. cyberprzemocy.

jm

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było