• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 11 30 21 59 04Aż 24 zajęcia ekologiczne przeprowadzone w sali edukacyjnej znajdującej się na Stacji Przeładunkowej Odpadów w Sieradzu zorganizują Urząd Miasta Sieradza we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Sp. z o.o. w Sieradzu i Związkiem Komunalnym Gmin „Czyste Miasto-Czysta Gmina” w Kaliszu.

Aż 24 zajęcia ekologiczne przeprowadzone w sali edukacyjnej znajdującej się na Stacji Przeładunkowej Odpadów w Sieradzu zorganizują Urząd Miasta Sieradza we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Sp. z o.o. w Sieradzu i Związkiem Komunalnym Gmin „Czyste Miasto-Czysta Gmina” w Kaliszu.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu Sieradza. Przewidziano różne formy ich przeprowadzenia. Będą zatem warsztaty, filmy, animacje. Dzięki nim dzieci dowiedzą się m.in o skutecznym segregowaniu odpadów i racjonalnym gospodarowaniu wodą oraz energią. Poznają również zalety komunikacji publicznej, jako alternatywy dla poruszania się po mieście prywatnymi pojazdami.
Celem akcji jest uświadomienie uczniom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy, poszerzenie świadomości w zakresie ochrony środowiska oraz idei dbałości o środowisko naturalne wśród dzieci, w szczególności dbałości o powietrze atmosferyczne, poprzez kształtowanie postaw proekologicznych, przedstawienie zagrożeń, jakie związane są z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla środowiska, a także przybliżenie możliwości ograniczenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza - poinformował Sieradzki magistrat.

jm

Foto: UM Sieradz

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było