• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 11 29 21 47 48Troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego znalazło się także w gronie nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Nagrody wręczyli im Wojewoda łódzki Zbigniew Rau i kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego znalazło się także w gronie nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Nagrody wręczyli im Wojewoda łódzki Zbigniew Rau i kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.
Stypendystami zostali:
- Mariusz Myszor, uczeń klasy IV Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
- Szymon Cieślak, uczeń klasy III Technikum w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie
oraz
- Beata Olesik, uczennica klasy II w Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów mogą otrzymać uczniowie szkół, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym, jeśli spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków: otrzymali promocję z wyróżnieniem (średnia ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania) oraz najwyższą w danej szkole średnią ocen i wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre.
Stypendium otrzymuje jeden uczeń danej szkoły od września do czerwca w danym roku szkolnym. Kandydatów typuje samorząd uczniowski, a zatwierdza rada pedagogiczna szkoły.

jm

Foto: powiat-wieruszowski.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było