• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 03 06 21 48 50Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zaprasza seniorów do wstąpienia do klubu 60+. Powstanie tego klubu zostało wpisane do Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zaprasza seniorów do wstąpienia do klubu 60+. Powstanie tego klubu zostało wpisane do Lokalnego Programu Rewitalizacji.
Składam wszystkim seniorom serdeczne życzenia jak najlepszego zdrowia i pogody ducha. Jednocześnie zapraszam do współtworzenia Klubu 60+. To nasz ważny program społeczny, który jest jednym z priorytetowych założeń Lokalnego Programu Rewitalizacji. Na początku przyszłego roku działania wejdą w fazę projektowania i realizacji. Na każdym etapie jednak niezbędna jest współpraca ze środowiskiem seniorów. To program dla seniorów – a oni najlepiej wiedzą czego im potrzeba. Stąd moja wielka nadzieja we współpracy z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi grupami nieformalnymi i wszystkimi zaangażowanymi w rozwój społeczny seniorów - powiedzial dla portalu umsieradz.pl prezydent Paweł Osiewała. 
Miejski program wsparcia seniorów – Klub 60+ zakłada stworzenie płaszczyzny współpracy pomiędzy jednostkami miejskimi oraz sektorem ngo i prywatnym w celu wypracowania szeregu cyklicznych i pojedynczych działań, warsztatów, projektów mających na celu zwiększenie dostępu do różnych usług dla osób w wieku senioralnym, stworzenie Karty 60+, wspieranie i wzmocnienie aktywności oraz poprawę, jakości życia seniorów.
Jak informuje Urząd Miesjki w Sieradzu w ramach wspomnianego programu planowane są: warsztaty edukacyjne dla seniorów, warsztaty aktywności w plenerze oraz na obiektach miejskich, konsultacje senioralne, działania kulturalne, zwiększenie udziału seniorów w podejmowaniu decyzji o ważnych sprawach w mieście.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było