• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

DSC 5844aW dniu 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dokonano uroczystego otwarcia wystawy I Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji „Market Garden” w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

W dniu 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dokonano uroczystego otwarcia wystawy I Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji „Market Garden” w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.
Operacja „Market Garden” miała miejsce 17 września 1944 roku i była to największa akcja desantowa II wojny światowej, gdzie obok oddziałów USA i Wielkiej Brytanii, brali udział również polscy spadochroniarze i na podstawie której nakręcono słynny film "O jeden most za daleko". W otwarciu wystawy oprócz Burmistrza Miasta Wielunia - Pawła Okrasy i przybyłych gości uczestniczyli również przedstawiciele 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego. Na wystawie można zobaczyć m.in. elementy uzbrojenia oraz wyposażenia polskich spadochroniarzy, pochodzące głównie ze zbiorów prywatnych prezesa Jacka Dziedzieli z Klubu Czerwonych Beretów, natomiast przed budynkiem muzeum było wyposażenie współczesnej jednostki spadochronowej ,które prezentowała 6. Brygada Powietrzno - Desantowa im. Gen. Bryg. Stanisława Sosabowskiego. Wystawę można oglądać do 31 marca 2018 r.

EM

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było