• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 11 10 21 59 20"Razem bezpieczniej" - to cykl warsztatów, które w wieruszowskich szkołach prowadzą tamtejsi policjanci.

"Razem bezpieczniej" - to cykl warsztatów, które w wieruszowskich szkołach prowadzą tamtejsi policjanci. Funkcjonariusze wraz ze strażakami szkolenie dzieci i młodzieży rozpoczęli już 20 października br. od szkół w Wyszanowie i Wieruszowie.
Tym razem byli w: Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie.
Tematami przewodnimi spotkań było bezpieczna droga do szkoły, wypadki komunikacyjne, bezpieczeństwo w czasie wolnym, udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność właściwej reakcji w razie zagrożeń a także szkodliwość substancji psychoaktywnych. Nie zabrakło też informacji na temat cyberzagrożeń występujących „w sieci” przemocy, demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne i innych. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w warsztatach oraz dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa - poinformował asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Było także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji Moja Komenda. Zachęcano także uczestników do wstąpienia w szeregi Policji.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było