• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2001 01 01 01 57 44Aż 16. najbardziej zasłużonych twórców kultury otrzymało nagrody od Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Każdy z tworców dostaniej od 2 do 1,2 tys. zł.

Aż 16. najbardziej zasłużonych twórców kultury otrzymało nagrody od Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Każdy z tworców dostaniej od 2 do 1,2 tys. zł. W sumie w tym roku Powiat przeznaczył na nie blisko 28 tys. zł.
Nagrody przyznano w 2. kategoriach: "Za całokształt działalności” oraz "Za osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla kultury powiatu sieradzkiego. Jak poinformował Powiat Sieradzki nagrody zostaną wręczone w dniu 24 listopada o godz. 12:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu.
Nagrodzeni twórcy:
"Za całokształt działalności" - po 2 tys. otrzymali:
Tomasz Sterna - organista w Parafii św. Wojciecha w Burzeninie oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej w Waszkowskiem, Ryszard Sierociński, prezes Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
"Za osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla kultury powiatu sieradzkiego” - od 1,2 tys. zł do 3,1 tys. zł otrzymali:
Ryszard Zaporowski - kapłan zakonny, bernardyn, Agnieszka Raj - główna księgowa, od 2008 r. pracuje w Muzeum Okręgowym w Sieradzu, Joanna Wilk - bibliotekarka, Iwona Bartkiewicz - bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, Justyna Kuchczyńska - bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, Elżbieta Brzęczek - członek zespołu „Ton”. Od 2014 r. śpiewa w zespole „Akord”, Orkiestra Dęta w Godynicach, Kapela Podwórkowa z Brzeźnia, Chór Męski "Lutnia", Zespół Śpiewaczy "Znad Swędrni" z gminy Goszczanów, Zespół Wokalny "Akord" z Sieradza, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa, Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Biesiec.

jm

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było