• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 11 03 16 09 58W  Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach 24 października 2017 r. odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska.

W  Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach 24 października 2017 r. odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska.
Finaliści – rolnicy i uczniowie szkół rolniczych – wyłonieni zostali w eliminacjach, które odbyły się 26 września  2017 r. w oddziałach:  w Piotrkowie Trybunalskim, Kościerzynie oraz centrali ŁODR w Bratoszewicach. Wśród nich znalazło się czterech uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie. Byli to: Piotr Złoty- uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Bartłomiej Leśnik, Bartłomiej Łyga oraz Marcin Ubych - uczniowie klasy IV Technikum Rolniczego.
Finał olimpiady składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnych. W pierwszej części finaliści rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a w drugiej 10 osób z najlepszymi wynikami z testu udzielało odpowiedzi na pytania problemowe. Uczestnicy odpowiadali na pytania  z następujących dziedzin: ekologiczna produkcja rolnicza, zasady cross-compliance, ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Zasad Dobrej Praktyki Rolniczej, odnawialne źródła energii oraz programy rolnośrodowiskowe. Tematyka olimpiady wybiegała poza program realizowany na lekcjach. Wszyscy uczestnicy finału wykazali się szeroką wiedzą w tym zakresie. O zwycięstwie decydowała suma punktów z testu oraz z odpowiedzi ustnych. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się dwaj nasi uczniowie. Po podsumowaniu punktów okazało się, że Bartłomiej Leśnik zajął III, a Bartłomiej Łyga - V miejsce w klasyfikacji otwartej. W klasyfikacji uczniów szkół rolniczych obaj znaleźli się na podium, odpowiednio na I i III miejscu. Jest to duży sukces naszych uczniów, gratulujemy im i zachęcamy do dalszego poszerzania wiedzy i umiejętności. Życzymy aby zdobyta wiedza w przyszłości owocowała sukcesami zawodowymi.

Barbara Zadka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było