• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 11 02 19 30 46Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu zaprasza na koncert "Barwy miłości wyśpiewane" w wykonaniu sopranistki Teatru Wielkiego w Łodzi Danuty Dudzińskej.

Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu zaprasza na koncert "Barwy miłości wyśpiewane" w wykonaniu sopranistki Teatru Wielkiego w Łodzi Danuty Dudzińskej. Koncert odbędzie się w czwartek 16 listopada w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Początek o godz. 17. Wejściówki w cenie 25 zł są do nabycia w biurze SDK (al. Pokoju 11).
Artystce towarzyszyć będą: Agata Bartłomiejczyk (mezzosopran), Beata Ibata (mezzosopran), Katarzyna Jerzykowska (sopran) i Iwona Jakubowska (fortepian).
Danuta Dudzińska studia z wyróżnieniem ukończyła w 1992 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie śpiewu prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. Brała udział w wielu konkursach. W Dusznikach Zdroju w 1992 roku otrzymała I wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za wykonanie utworu kompozytora polskiego. Rok później zdobyła wyróżnienie na V Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu. Brała udział w Wielkim Tygodniu Młodych Muzyków w Schwetzingen 96, organizowanym przez Niemieckie Radio w Stuttgarcie.
Od 1996 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.
Artystka ma w dorobku wiele partii operowych i operetkowych, m. in.: Donny Anny w Don Giovannim, Hrabiny w Weselu Figara, Pierwszej Damy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta, Lizy w Damie Pikowej P. Czajkowskiego, Elwiry w Ernanim, Leonory w Mocy przeznaczenia G. Verdiego, Micaeli w Carmen G. Bizeta, Cho - Cho - San w Madame Butterfly, Mimi w Cyganerii i Toscę w Tosca G. Pucciniego.
Nagrała wiele audycji radiowych i telewizyjnych. W 2002 roku otrzymała Dyplom Uznania od Ministra Kultury i Sztuki za rozpowszechnianie sztuki wokalnej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież