• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2001 01 01 01 51 33W gminie Sokolniki w ostatnim czasie przybywa mieszkańców. W ciągu ostatnich lat przybyło ich blisko stu.

W gminie Sokolniki w ostatnim czasie przybywa mieszkańców. W ciągu ostatnich lat przybyło ich blisko stu. Jak poinformował Urząd Gminy w SDokolnikach od 2011 przybylo 91 osób. O ile w 2013 r. urodziło się tylko 43 dzieci, o tyle w 2016 r. na świat przyszło 71 nowych mieszkańców gminy. Rośnie też liczba dzieci w przedszkolach. W oku szkolnym 2015/2016 uczęszczało do nich 130 dzieciaków, a w tym roku już 158.
Zapewne wpływa na to fakt, że w Sokolnikach zaraz po Wieruszowie mają w powiecie wieruszowskim najwyższe „dochody podatkowe na mieszkańca”, dysponują najwyższą w powiecie średnią powierzchnią mieszkania, umiejętnie korzystają z nowych rozwiązań socjalnych wprowadzanych w całym kraju, a ponadto Gmina prowadzi pro rozwojową politykę podatkową i społeczną. To Sokolniki były pierwsze w województwie i jedne z pierwszych w kraju, które najsprawniej wprowadziły program 500+. Tu właśnie wydano pierwsze w województwie łódzkim decyzje administracyjne o przyznaniu świadczeń i dokonano w pierwszym możliwym terminie wypłat. Gmina wprowadziła innowacyjny system wspierania klubów sportowych, dotuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i ujęć wody. W 2017r. po raz kolejny mieszkańcy na koszt gminy i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi mogli zutylizować azbest z pokryć dachowych. Niezwykłym sukcesem zakończył się program mikrograntów dla grup nieformalnych „GRANT NA LEPSZY START”, realizowany z „CENTRUM OPUS” z Łodzi - informuje Urząd Gminy w Sokolnikach.
Poza tym na terenie gminy można zaobserować inwestycje, które związane są rozwoje demograficznym. Np. w Gumniksku, sołetcwo Bagatelka powstaje nowa wioska. Poza tym każdy dom mieszkalny jest zwolniony z podatków od nieruchomości, a Gmina pomaga w budowie przyłączy wodociągowych. Gmina funduje naukę pływania, wycieczki, zajęcia wakacyjne dla dzieci. GOKSIT i Biblioteka Publiczna w Sokolnikach oferują projekty o innowacyjności w skali regionu i kraju.

jm

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było