• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

DSC 9962aW Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu 12 października br. odbyło się spotkanie pisarza, poety i tłumacza Pawła Beręsewicza z dziećmi z czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu 12 października br. odbyło się spotkanie pisarza, poety i tłumacza Pawła Beręsewicza z dziećmi z czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.
Paweł Beręsewicz ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim i pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku ale nie tylko pisze dla dzieci zajmuje się również tłumaczeniem, m.in.: Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera". Jest autorem i współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford. Otrzymał nagrody: „Guliwera” w konkursie literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Spotkanie miało niecodzienny charakter. Niezwykła charyzma autora i świetne pedagogiczne podejście z łatwością wciągnęły dzieci do dyskusji. Tematy rozmów odnosiły się do konkretnych publikacji autora i wzięła w nich udział trójka dzieci: Giovanni, Rozalia i Arek. Zaproszony gość udowodnił, że można świetnie spędzić czas z książką, spotkanie natomiast przebiegło w miłej, pełnej żartobliwych sytuacji atmosferze.
Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na pytania młodych czytelników oraz podpisywał napisane przez siebie książki.
Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu „ Rozpisani, oczytani, z biblioteką obeznani !” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

 

 

EM

fot. MiGBP w Wieluniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było