• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 03 08 20 54 44Nawet 50% wartości sterylizacji samic i kastracji samców psów i kotów chce dopłacać Gmina Pątnów tym, którzy zdecydują się na zabieg zwierzęcia.

Nawet 50% wartości sterylizacji samic i kastracji samców psów i kotów chce dopłacać Gmina Pątnów tym, którzy zdecydują się na zabieg zwierzęcia. Dofinansowanie mogą otrzymać mieszkańcy, którzy na stale zameldowani są na terenie gminy. Poza tym Gmina chce w 100% finansować koszty usypiania ślepych miotów psów lub kotów, dla których nie ma możliwości zapewnienia właścicieli.
Każdego roku Gmina Pątnów wydaje blisko 60 tys. zł na utrzymanie psów ze swego terenu znajdujących się w schronisku dla zwierząt.
W celu wykonania powyższych zabiegów należy zgłosić się po skierowanie do Urzędu Gminy w Pątnowie (pokój nr 101, I piętro), posiadać aktualne szczepienie psa przeciw wściekliźnie, a po otrzymaniu skierowania należy ustalić termin wykonania zabiegu z lekarzem weterynarii Marianem Nowakiem pod nr telefonów: 600 151 430, (43) 841 27 92. Skorzystanie z dofinansowania zabiegów sterylizacji, kastracji i uśpienia ślepych miotów możliwe będzie do czasu wyczerpania środków finansowych na ten cel, które zostały na rok 2017 zabezpieczone w wysokości 2017 r. Dofinansowanie zabiegów ma na celu ograniczenie bezdomności zwierząt domowych oraz świadome kontrolowanie rozrodczości czworonogów przez ich właścicieli - tłumaczy Urząd Gminy w Pątnowie.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było