• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 10 11 18 54 46W dniu 11 października 2017 roku Ambasador Republiki Iraku w Polsce J.E. Asaad Abogulal był gościem w najnowszej fabryce płytek ceramicznych Grupy Tubądzin, mieszczącej się w Sieradzu. Przyjął on zaproszenie właścicieli firmy – Joanny i Andrzeja Wodzyńskich, z którymi rozmawiał o możliwości eksportowania polskich produktów na Bliski Wschód.

W dniu 11 października 2017 roku Ambasador Republiki Iraku w Polsce J.E. Asaad Abogulal był gościem w najnowszej fabryce płytek ceramicznych Grupy Tubądzin, mieszczącej się w Sieradzu. Przyjął on zaproszenie właścicieli firmy – Joanny i Andrzeja Wodzyńskich, z którymi rozmawiał o możliwości eksportowania polskich produktów na Bliski Wschód.
Wizyta Jego Ekscelencji rozpoczęła się od spotkania z wiceprezydentem Sieradza – Rafałem Matysiakiem, następnie wystąpił on na sesji Rady Miejskiej, podczas której mówił o perspektywach współpracy przedstawicieli Republiki Iraku z Miastem Sieradz, po czym spotkał się z Prezydentem Miasta Sieradza – Pawłem Osiewałą. Ambasador w pełni wykorzystując czas spędzony w województwie łódzkim odwiedził fabrykę Grupy Tubądzin, która jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym płytki ceramiczne w tej części Europy.
Najnowocześniejsza fabryka Grupy Tubądzin
J.E. Asaad Abogulal zwiedził fabrykę Ceramiki Tubądzin, w której po raz pierwszy w Polsce produkowane są wielkoformatowe płytki ceramiczne o wymiarach sięgających nawet 1,2 x 2,4 metra. Inwestycja ta, o wartości 200 milionów złotych, oprócz znaczącego wpływu na rozwój województwa, zapewniła także pracę ponad 200 osobom z regionu.
Grupa Tubądzin od lat należy do wiodących producentów płytek ceramicznych. Nieustannie inwestujemy, aby dostarczać rozwiązania zarówno w zakresie produktów łazienkowych, jak i na cele większych projektów infrastrukturalnych. Płyty wielkoformatowe produkowane w zakładzie w Sieradzu dają takie właśnie możliwości. Ogromnie cieszymy się z faktu, że nasze produkty podbijają nie tylko europejskie rynki, teraz mają szanse zaistnieć również w Iraku, gdzie młode i dynamiczne społeczeństwo buduje swoją przyszłość – mówił Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin.
Ambasador Republiki Iraku, Asaad Abogulal, był pod wrażeniem zaawansowania technologicznego, jakie reprezentuje fabryka Grupy Tubądzin w Sieradzu. To niesamowite, że z podstawowego materiału, jakim jest kamień, człowiek potrafi stworzyć coś tak pięknego. Praca z twardym materiałem nie jest łatwa, a produkty, które tworzy Ceramika Tubądzin są naprawdę imponujące. Mam głęboką nadzieję, że nasze spotkanie zaowocuje w przyszłości współpracą z przedstawicielami Sieradza oraz przedsiębiorcami pochodzącymi z tego regionu. Dostrzegam wiele możliwości współpracy gospodarczej między Irakiem a Polską. Irak jest bezpiecznym miejscem do inwestowania i już nie raz spotkałem w sklepach polskie produkty oraz odwiedzałem irackie fabryki, które budowane były właśnie przez Polaków. Serdecznie dziękuję za zaproszenie władzom Sieradza, jak i właścicielom Grupy Tubądzin – mówił.
Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność za zaufanie, jakim Jego Ekscelencja obdarzył Sieradz. Z naszego punktu widzenia jest to bardzo ważne wydarzenie. Pozwoliłem sobie przytoczyć Panu Ambasadorowi przypowieść, którą pewnie wszyscy znamy - o ziarnie, które zostało wysiane. Jestem przekonany, że dzisiejsze spotkanie jest takim ziarenkiem, które padło na bardzo żyzną glebę przedsiębiorczości regionu sieradzkiego – mówił Paweł Osiewała, Prezydenta Miasta Sieradza.
W spotkaniach wraz z Ambasadorem Iraku uczestniczyli Ahmed al-Ani - I sekretarz Ambasady, Samer Tui – pracownik działu konsularnego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu Mirosław Antoni Owczarek, Wiceprezydent Miasta Sieradza Rafał Matysiak oraz przedsiębiorcy z regionu.
mw

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było