• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

aIMG 3125a W dniach 9 i 10 października .2017 r. gościem Filii Bibliotecznych w Rudzie, Masłowicach i Turowie była Zofia Stanecka - autorka serii książek o 5 letniej Basi, dziewczynce w bluzce  w paski. To kolejne spotkania w ramach projektu „Rozpisani, oczytani, z biblioteką obeznani” sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

W dniach 9 i 10 października .2017 r. gościem Filii Bibliotecznych w Rudzie, Masłowicach i Turowie była Zofia Stanecka - autorka serii książek o 5 letniej Basi, dziewczynce w bluzce  w paski. To kolejne spotkania w ramach projektu „Rozpisani, oczytani, z biblioteką obeznani” sfinansowane ze środków Fundacji PZU.
Zofia Stanecka to również znawczyni „Opowieści z Narnii”, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością.
Podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami, pisarka opowiadała jak wygląda codzienna praca pisarki, o swojej drodze twórczej, skąd czerpie pomysły, o ulubionych lekturach i przyjaźni i z Ireną Jurgielewiczową. Przybliżyła również słuchaczom w jaki sposób powstają książki, ile osób pracuje nad ich powstaniem i ostatecznym kształtem.
Zofia Stanecka zachęciła czytelników do wspólnego tworzenia opowieści w formie "interaktywnej" zabawy. Dzieci opowiadały wymyślone przez siebie historie, z których ostatecznie powstały interesujące opowieści.
Podczas spotkań z pisarką, dzieci mogły zakupić jej książki i otrzymać autograf od zaproszonego gościa.

EM

fot. MiGBP w Wieluniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było