• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

264 44366aPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy odwiedzili szkoły w Chotowie, Janowie, Ostrówku i we Wierzchlesie gdzie wspólnie z dziećmi wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga".

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy odwiedzili szkoły w Chotowie, Janowie, Ostrówku i we Wierzchlesie gdzie wspólnie z dziećmi wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga". W trakcie akcji dzieci, podczas kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów, nagradzały jabłkiem kierowców, którzy poruszali się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego a tych do których istniały „zastrzeżenia” zamiast mandatu kierowcy musieli wypić sok z cytryny. Jednak zanim dzieci wezmą udział w kontrolach drogowych pojazdów najpierw policjanci dzielą się z nimi swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podczas akcji dzieci niemalże same decydowały o przyznaniu jabłka lub cytryny a kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeżeli musieli wypić sok z cytryny.

EM

fot. KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było