• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchPSM I st. w Sieradzu zaparsza na kolejny koncert z cyklu „Poliż Jazz”.

Przed rokiem organziatorzy gościli Trio Artura Dutkiewicza. Tym razem artysta zaprezentuje się w solowym repertuarze. Usłyszymy znakomite utwory zebrane w cykl „ImproMazurki”. Są to kompozycje Artura Dutkiewicza z solowej płyty „Mazurki”, w których  swobodna improwizacja, polskie rytmy i motywy ludowe oraz tradycja muzyki klasycznej i jazzowej łączą się w jedną oryginalną całość.
Będą to utwory inspirowane pięknem muzyki Chopina, nastrojowością kompozycji Szymanowskiego   i rytmiką i atonalnością utworów Bartoka.  Mazurki pianisty, oparte na rytmach ludowych, łączące elementy muzyki klasycznej z jazzem są projektem wyjątkowym we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej.
Artur Dutkiewicz jest pierwszym jazzowym kompozytorem, który skomponował cykl autorskich mazurków. Ze swoimi mazurkami pianista występował niemal na całym świecie; od Ameryki Południowej, USA, przez Europę, Afrykę, Chiny, po Australię i Nową Zelandię.
Rafał Garszczyński z RadioJazz.FM tak pisał o „Mazurkach”: „To muzyka prawdziwa, płynąca z serca i pełna emocji. Znajdziecie tu wiele pozytywnej energii, słowiańskich tańców, rytmów i melodii, które wszyscy znamy, choć często nie potrafimy nazwać.
Organizatorem koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA.  Artysta zagości w naszym mieście dzięki hojności sieradzkiego MPWiK.  Patronat nad koncertem objął pan Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, a z ramienia mediów nadzór sprawować będzie lokalna rozgłośnia „Nasze Radio”.
Koncert odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bezpłatne wejściówki (ograniczona ilość) są do odebrania w sekretariacie szkoły.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież