• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 07 04 19 41 00W dniu 14 października br. w sieradzkim teatrze odbędzię się Wieczór z muzyką FADO.

W dniu 14 października br. w sieradzkim teatrze odbędzię się Wieczór z muzyką FADO. Zagrają: Tânia Oleiro, Marco Oliveira, Ricardo Perreira. Koncert poprowadzi Marcin Kydryński.
Bilety w cenie: 50 zł (do kupienia w kasie SCK ul. Dominikańska 19 oraz na www.scksieradz.pl).
Tânia Oleiro śpiewa od piętnastu lat, a w 2016 roku wydała swój pierwszy album, któremu poświęciła dużo pasji i serca, zatytułowany  "Terços de Fado": nagranie, ukazujące jej kunsztownie przygotowaną, muzyczną podróż dedykowaną tradycji Fado i jej spuściźnie.
Artystka urodziła się w Lisbonie, a muzykę Fado pamięta już z czasów dzieciństwa wspominając śpiew swojej matki. Z pewnością już wtedy pojawiła się jej muzyczna pasja, która w późniejszych latach się rozwijała. Przez długi czas Tânia kontynuowała naukę profesjonalnego śpiewu , jednocześnie pracując jako nauczycielka matematyki.
Często proszono ją o koncerty w najlepszych domach Fado w Lisbonie, występowała także u boku znanych artystów, a jej śpiew okrzyknięto jako jeden z najpiękniejszych, współczesnych głosów, który jest kojarzony z niezwykłą elegancją i wdziękiem. Dzięki estetycznym tradycjom Fado, muzyka artystki oferuje kojącą i poruszającą ekspresję w jednocześnie słodkim, głębokim i stonowanym stylu, charakterystycznym dla jej artystycznego wyrazu i usposobienia.
Zakorzeniona w swoim historycznym dziedzictwie, Tânia jest nowym, muzycznym zjawiskiem, jednocześnie w piękny sposób balansującym pomiędzy dokładnie wyselekcjonowanym repertuarem, znakomitymi muzykami, z którymi występuje oraz jej niezwykłymi zdolnościami muzycznej interpretacji. „

Źródło: Sieradzkie Centrum Kultury

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież